У німецькому місті Ваймар (Weimar) в січні та лютому 2018 р. пройшов стажування доктор філософських наук Абашнік Володимир Олексійович, завідувач кафедри гуманітарних та фундаментальних юридичних дисциплін Харківського економіко-правового університету (ХЕПУ).
Під час зимових канікул, у січні та лютому 2018 р. завідувач кафедри гуманітарних та фундаментальних юридичних дисциплін Харківського економіко-правового університету Абашнік Володимир Олексійович перебував на запрошення наукового «Фонду Класики Ваймар» (Klassik Stiftung Weimar) у знаменитому німецькому місті Ваймар. Тут він працював над темою «Йоганн Вольфганг Гьоте та Харківський університет» у Національному музеї Гьоте (Goethe-Nationalmuseum), Архіві Гьоте та Шіллера (Goethe- und Schiller-Archiv), Бібліотеці герцогині Анни Амалії (Herzogin Anna Amalia Bibliothek) та Земельному архіві Тюрінгії (Landesarchiv Thüringen).
Як відомо, при заснуванні Харківського університету у 1804 р. сюди було запрошено багато іноземних професорів, серед яких більшість складали німецькі вчені (Й.Б. Шад, Л. Шнауберт, Ф. Пільгер та ін.). Деяких з них до Харкова рекомендував відомий письменник та міністр освіти князівства Саксонія-Ваймар-Айзенах Йоганн Вольфганг фон Гьоте (Johann Wolfgang von Goethe, 1749–1832). З тих часів у архівах Ваймару збереглися відповідні рекомендаційні листи та інші документи, котрі до сих пір залишалися майже невідомими для дослідників. За результатами свого наукового стажування у Ваймарі Абашнік В.О. планує відповідну публікацію.
Під час наукового стажування у Ваймарі Абашнік В.О. також працював у відомому Архіві Ніцше (Nietzsche-Archiv). В центрі уваги цього наукового дослідження були особливості філософської творчості знаменитого німецького філософа Фрідріха Вільгельма Ніцше (Friedrich Wilhelm Nietzsche, 1844–1900) в його останні роки життя. Як відомо, Фрідріх Ніцше останні три роки свого життя провів саме у Ваймарі. Зараз в будинку останнього помешкання відомого філософа розміщується архів.
Для вступників, які планують вступ на магістратуру за спеціальністю «Право»!
Нагадуємо вступникам на магістратуру, яким треба буде складати єдиний вступний іспит чи випробування (так зване «ЗНО на магістратуру»), реєстрація на тестування почнеться 14 травня. Їм не потрібно проходити ту реєстрацію, яка відбувається зараз – з 6 лютого до 19 березня, адже це реєстрація на ЗНО для вступників на перший курс на ступінь бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань).
В Харківському економіко-правовому університеті продовжуються планові організаційно-технічні заходи з питань впровадження дистанційної освіти.
7 лютого 2018 році президентом ХЕПУ Павлом Івановичем Орловим за сприянням викладача ХНУРЕ Гребенюка В’ячеслава Олександровича організована лекція з проблем та перспектив впровадження дистанційної освіти «Moodle».
Особлива увага на зустрічі була приділена проблемам підвищення кваліфікації викладачів ХЕПУ та їх ролі у впровадженні новітніх дистанційних технологій навчання.
З метою поширення правових знань та виконання просвітницької роботи та інформаційної діяльності Харківський економіко-правовий університет започаткував відкриті заняття з права в школах та ліцеях Харкова та Харківської області.
Так, 13.02.2018 року в Харківській загальноосвітній школі № 90 викладачі Харківського економіко – правового університету провели лекцію для учнів 9-х, 10–х класів за темою: «Особливості адміністративної відповідальності неповнолітніх». Учні з цікавістю слухали лекторів - Голопича Тараса Петровича та Левчук Оксану Михайлівну, які мають 15 річний викладацький досвід роботи. Учасники заходу приймали активну участь в обговоренні теми, викладачі відповіли на всі запитання і домовились в подальшому продовжити співпрацю університету з програми підвищення правової свідомості школярів, залучення їх до заходів що організовуються в Харківському економіко-правому університеті.
Дякуємо учням за активну участь та керівництву школи за надану можливість поспілкуватись з молодим поколінням.
З метою поширення правових знань та виконання просвітницької та інформаційної діяльності Харківський економіко-правовий університет започаткував відкриті заняття з права в школах та ліцеях Харкова та Харківської області.
Так, 9 лютого 2018 року в Харківській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 114 для учнів 9-11 класів завідувачем кафедри трудового, аграрного, екологічного права та соціального захисту населення Гоцем Василем Яковичем, який має багаторічний викладацький досвід роботи, а також проректором з навчальної роботи, доктором юридичних наук Павликівським Віктором Івановичем була проведена лекція на тему: «Особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх».